atcars.pl

motoryzacja, transport, logistyka

Przegląd auta w ASO
Motoryzacja

Przegląd auta w ASO czy poza ASO?

Decydując się na zakup samochodu, musimy pamiętać, że wydatki związane z jego utrzymaniem to nie tylko te wynikające z tankowania. Zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami każdy samochód musi regularnie przechodzić przeglądy techniczne. I tu pojawia się pytanie: przegląd w ASO w Krakowie lub innym mieście czy w zwykłym warsztacie? Podobnie jest, jeśli chodzi o naprawy. Spróbujmy więc znaleźć odpowiedź.

Gdzie z samochodem wymagającym przeglądu/naprawy?

Obecnie każdy właściciel samochodu ma ogromny wybór, jeśli chodzi o przegląd czy naprawę. Zgłosić można się bowiem do:

  • niezależnych serwisów samochodowych;
  • autoryzowanych stacji obsługi;
  • serwisów sieciowych;
  • niewielkich, prywatnych warsztatów.

Pojawia się jednak pytanie czy warto rezygnować z korzystania z serwisów ASO. Wielu właścicieli samochodów robi to z oszczędności. Tymczasem konsekwencją jest nierzadko utrata gwarancji, co w ostatecznym rozrachunku niekoniecznie się opłaca. 

Co zyskujemy, stawiając na ASO w Krakowie lub innym mieście?

Stawiając na serwis ASO w Krakowie bądź innym mieście, możemy być przede wszystkim pewni tego, że nie utracimy gwarancji na samochód. Jest to bardzo ważna kwestia, której nie należy pomijać. Serwisy ASO dbają o spełnienie najwyższych standardów. Wszystkie naprawy i przeglądy wykonywane są przez wykwalifikowanych pracowników, którzy posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia. Dzięki temu każdy, kto decyduje się na ASO w Krakowie lub innym mieście może być pewny, że jego auto trafia w naprawdę dobre ręce. Co ważne, w serwisach ASO sięga się wyłącznie po oryginalne części. Nie ma więc ryzyka, że w naszym aucie znajdzie się tani, chiński zamiennik, który błyskawicznie odmówi współpracy, niszcząc przy okazji elementy znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie. W serwisach ASO pracownicy mają do swojej dyspozycji najlepszy sprzęt, co przekłada się na jakość wykonywanych napraw, a także ich tempo. Dobre narzędzia i maszyny pozwalają na szybką, sprawną pracę bez niepotrzebnych opóźnień i przerw.

Czy niewielki warsztat samochodowy to dobry wybór?

Oczywiście nie można generalizować, twierdząc, że każdy drobny warsztat samochodowy to gwarancja źle wykonanej naprawy. Zawsze trzeba jednak pamiętać, aby do takich miejsc podchodzić z pewną rezerwą i ostrożnością. Typowe dla takich warsztatów jest sięganie po zamienniki, jeśli chodzi o części samochodowe. Są one bowiem dużo tańsze i pozwalają właścicielom takich warsztatów na oferowanie usługi za niższą cenę, a jednocześnie gwarantują zysk na oczekiwanym poziomie. Może jednak okazać się, że oszczędność będzie tylko pozorna, a naprawa w takim serwisie zakończy się jeszcze większym wydatkiem.

Zarówno przeglądy, jak i naprawy samochodów można dzisiaj wykonywać w różnych miejscach. Godne polecenia są na pewno serwisy ASO, które gwarantują usługę na najwyższym poziomie. Stawiając na nie, nie trzeba obawiać się błędów w naprawie czy zastosowania zamiast oryginalnych części tanich zamienników.