atcars.pl

motoryzacja, transport, logistyka

Nowoczesne programy dla transportu
Logistyka

Nowoczesne programy dla transportu wspierają sprzedaż

Rozwiązania informatyczne dostępne obecnie na rynku oferują swoim użytkownikom dostęp do wielu funkcji – także łączących transport ze sprzedażą.

Coraz więcej firm działa w terenie. Dojazdy do klientów wymagają nie tylko właściwego zaplecza w postaci floty samochodów, ale również sprawnego systemu informatycznego, na bazie którego można sprawnie realizować codzienne zadania. Poprzez mobilne systemy sprzedaży współpracujące z oprogramowaniem dla transportu można uzyskać wymierne korzyści.

Zarządzanie transportem i pracownikami mobilnymi

TMS, czyli programy przeznaczone dla sprzedaży to obecnie rozbudowana gama systemów informatycznych, których głównym zadaniem jest wspieranie przedsiębiorstw transportowych i logistycznych. Warto jednak wskazać, że na rynku znajdują się również takie rozwiązania, które zarządzanie transportem łączą również z funkcji wspomagającymi pracowników mobilnych.

Poprzez połączenie funkcji programu TMS oraz programów sprzedażowych powstały mobilne systemy sprzedaży, które pozwalają na sprawne prowadzenie transakcji poza siedzibą firmy. Bazując na urządzeniach mobilnych jak smartfony i tablety, pozwalają na dostęp do niezbędnych informacji i narzędzi bezpośrednio u klienta.

Systemy wykorzystujące takie funkcjonalności dedykowane są przede wszystkim dla pracowników mobilnych jak handlowcy, przedstawiciele handlowi, w tym także przedstawiciele medyczni i farmaceutyczni. Dzięki dostępnym w ramach systemu rozwiązaniom mogą oni znacznie sprawniej realizować swoje codzienne zadania polegające na spotkaniach z klientami.

Funkcjonalności dla handlowców

Uzupełniony o funkcje sprzedażowe program dla transportu może zaoferować dostęp do szerokie gamy narzędzi, za pomocą których można sprawnie prowadzić handel.

Narzędzia te dostępne są w formie wygodnych w obsłudze opcji, które są czytelnie oznaczone i powalają na łatwe wykonywanie wszystkich związanych z handlem – od przygotowania oferty, poprzez zaplanowanie właściwych wizyt u klientów, a skończywszy na wystawieniu dokumentów.

W ramach dostępnych funkcji znajdują się:

 • Pełna informacja o klientach handlowca.
 • Dostęp do niezbędnych informacji finansowych.
 • Historia zdarzeń.
 • Planowanie wizyt u klientów.
 • Wyznaczanie statusów i scoringu klientów.
 • Przygotowanie oraz optymalizacja trasy.
 • Delegowanie zadań.
 • Przygotowywanie notatek ze spotkań.
 • Ofertowanie.
 • Tworzenie umów i zamówień.
 • Kalendarz.
 • Zadania i listy ToDo.
 • Sporządzanie dokumentów sprzedażowych.
 • Kontrola realizacji celów: dziennego, tygodniowego oraz miesięcznego.
 • Raportowanie.

Jakie oprogramowanie wybrać?

Aktualnie na rynku znajduje się szeroka gama programów dodawanych dla firm prowadzących mobilną sprzedaż. Wybierając nowoczesny program dla transportu, należy w szczególności zwrócić uwagę na jego funkcjonalności oraz na dopasowanie do konkretnych wymagań.

System powinien dawać szybki i łatwy dostęp do wszystkich wymaganych funkcji, aby dzięki temu usprawniać prowadzenie działalności mobilnej. Powinien on dawać także możliwości rozbudowy, czyli dodania nowych funkcji, aby możliwe było jeszcze efektywniejsze prowadzenie obsługi klientów w terenie.

Oczywiście, duże znaczenie ma także obsługa systemu, który powinien być intuicyjny i czytelny. Dzięki temu dostęp do wszystkich wymaganych funkcji staje się juszce łatwiejszy, a pracownicy mogą bez problemów prowadzić swoje codzienne działania w tym właśnie zakresie. Systemy w tym celu wykorzystują czytelnie wyglądające menu oznaczone odpowiednimi kolorami, mapy, wykresy.

Ponadto przy dobieraniu oprogramowania jak program dla transportu duże znaczenie ma również jego cena oraz sposób dostawy. Aktualnie bardzo dużym powodzeniem wśród przedsiębiorców cieszą się systemy w chmurze, które pozwalają na zapisywanie danych w bazie znajdującej się na zewnętrznych serwerach. Dzięki temu można uniknąć ryzyka związanego z utratą ważnych danych na skutek awarii komputerów firmowych.

Poprzez mobilne systemy sprzedaży bazujące na programach TMS firma może zatem jeszcze sprawniej realizować swoje codzienne zadania – także wtedy, gdy jej pracownicy wykonują je poza siedzibą.