atcars.pl

motoryzacja, transport, logistyka

leasing na firmę jednoosobową
Mężczyzna

Zalety leasingu na firmę jednoosobową

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na posiadanie własnego samochodu. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, które z całą pewnością bardzo ułatwi życie. Samochód można uzyskać na różne sposoby. Wśród nich bardzo polecaną metodą jest wzięcie leasingu, oczywiście, jeśli prowadzi się działalność gospodarczą, w której pojazd tego rodzaju będzie niezbędny. Warto dowiedzieć się nieco więcej w tym temacie.

Możliwości leasingu

Leasing na firmę jednoosobową z całą pewnością będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem. Prowadzenie takiej działalności gospodarczej umożliwia zarówno skorzystanie z leasingu operacyjnego, jak i finansowego. Dlatego w tym przypadku należy wybrać dla siebie jak najbardziej korzystną opcję, która będzie odpowiadała na wszystkie potrzeby. Jednak wśród osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą zazwyczaj większą popularnością cieszy się leasing operacyjny, ponieważ bardzo często wypada on bardziej korzystnie niż leasing finansowy.

Wykup pojazdu

Osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą może zdecydować się na wykup pojazdu po zakończonej umowie, o ile ma takie indywidualne preferencje. Wykup pojazdu oczywiście nie jest obowiązkowy, a więc nie jest konieczny. Kwota wykupu samochodu może być wliczona do kosztów uzyskania przychodu, co z całą pewnością jest bardzo korzystnym działaniem dla każdego przedsiębiorcy. Oprócz tego istnieje również możliwość odliczenia podatku VAT, o czym warto pamiętać decydując się na taki krok.

Zalety leasingu

Leasing na firmę jednoosobową z całą pewnością ma szereg korzystnych aspektów, dlatego warto się zdecydować na takie działanie. Przede wszystkim dzięki leasingowi małe przedsiębiorstwa mogą się rozwijać bez konieczności inwestowania dużych środków finansowych w zakup nowych pojazdów. Oprócz tego raty leasingowe z powodzeniem mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodu, zarówno w części kapitałowej, jak i odsetkowej. Warto o tym pamiętać podczas dokonywania stosownych rozliczeń.

Istotne aspekty

Podczas brania leasingu na firmę jednoosobową należy również zwrócić uwagę na pewne istotne aspekty tego procesu. Przede wszystkim należy się zapoznać ze skutkami ewentualnego zerwania umowy, a także koniecznością dokonania stosownych opłat za ten proces. Jest to kluczowy aspekt każdej zawieranej umowy leasingu, dlatego warto o tym pamiętać. Oprócz tego warto również pamiętać o odpowiedniej dbałości o stan techniczny samochodu, ponieważ ponosi się za niego pełną odpowiedzialność. Dobrze jest także zapoznać się z tabelą opłat dodatkowych.