atcars.pl

motoryzacja, transport, logistyka

regeneracja silnika
Motoryzacja

Bezpieczne i skuteczne dodatki do oleju

Nie da się ukryć, że awaria silnika w samochodzie zawsze stanowi ogromny problem. Z jednej strony naprawa trwa zwykle dość długo. Z drugiej strony, naprawa silnika nigdy nie jest tania. Dlatego tak ważne jest, aby właściwie dbać o silnik w swoim aucie. W tym celu stosuje się wysokiej jakości oleje silnikowe. Aby jednak naprawdę zadbać o stan silnika, warto zastosować odpowiednie dodatki. Przykładem może być ceramiczny dodatek do oleju.

Jak właściwie dbać o silnik w samochodzie?

 

Silnik to jeden z najważniejszych mechanizmów w samochodzie. Bez niego uruchomienie auta jest po prostu niemożliwe. Co jednak ważne, stan silnika wpływa również na komfort jazdy. Dlatego tak ważne jest, aby właściwie dbać o kondycję silnika w swoim samochodzie. Niestety bardzo często zdarza się, że kierowcy doprowadzają do nadmiernego zużycia silnika. Zwykle przyczynia się do tego nieprawidłowe użytkowanie. Z jednej strony na zużycie silnika wpływa niewłaściwy sposób jazdy samochodem, z drugiej często przyczyną jest brak odpowiedniego smarowania. Aby zatem zadbać o stan silnika w samochodzie, pamiętać trzeba o systematycznej wymianie płynów eksploatacyjnych. Mowa tu przede wszystkim o oleju silnikowym. Dodatkowo pamiętać trzeba o wymianie filtra oleju oraz filtra powietrza.

Jaki olej do silnika wybrać?

 

Regeneracja silnika zawsze wiąże się z dużymi kosztami. Warto zatem na bieżąco dbać o silnik, aby uniknąć w przyszłości niepotrzebnych wydatków. Duże znaczenie ma to, z jakiego oleju silnikowego się korzysta. Na rynku dostępne są oczywiście różne oleje silnikowe. Jaki zatem wybrać? Najlepiej jest stosować się do zaleceń producenta i wybrać taki olej silnikowy, który zalecany jest właśnie przez producenta silnika. Nie można jednak przy tym zapominać, aby wymiana oleju odbywała się systematycznie. Zaleca się, aby olej wymieniać co 10 000 km. Oczywiście wszystko zależy tu od modelu i marki samochodu oraz od sposobu jego użytkowania. Jak wspomniano, warto oprócz samego oleju stosować jeszcze odpowiednie dodatki.

Jakie dodatki do oleju stosować?

 

Na rynku dostępne są różne dodatki do oleju. Oznacza to, że wybór tego konkretnego często nie jest tak łatwy, jak to mogłoby się wydawać. Ważne jest tu, aby dodatek do oleju skrzyni biegów nie był wybierany w sposób przypadkowy. Dobrej jakości dodatek może bowiem znacząco przedłużyć żywotność silnika. Dobrym rozwiązaniem będzie na pewno ceramiczny dodatek do oleju. Dlaczego właśnie ten dodatek jest dobrym wyborem? Wynika to przede wszystkim z faktu, że dodatek ceramiczny nie tylko tworzy warstwę ceramiczną, która skutecznie zapobiega tarciu metalu o metal, ale także wykazuje znaczące właściwości regenerujące. Ważne jest to, że dzięki ceramicznemu dodatkowi do oleju, regeneracja silnika odbywa się w sposób samoczynny, w trakcie jazdy samochodem. Dzięki temu żywotność silnika wydłuża się, a to oznacza brak kosztów związanych z jego naprawami.

Dlaczego należy dbać o silnik samochodowy?

Naprawa silnia zwykle wiąże się z dużymi kosztami. Jest tak niezależnie od marki i modelu samochodu. Dlatego tak istotne jest, aby zawsze właściwie o silnik dbać. Mowa tu o stosowaniu wysokiej jakości oleju silnikowego oraz o systematycznej wymianie oleju. To podstawowe zadania każdego właściciela samochodu. Warto jednak jeszcze bardziej zadbać o swój silnik. Najlepszym sposobem jest korzystanie z dodatków do oleju. Wśród różnych produktów warto wybrać ten ceramiczny. Jest nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny dla silnika samochodowego. Jego stosowanie to gwarancja długich lat jazdy autem bez konieczności napraw silnika.