atcars.pl

motoryzacja, transport, logistyka

jaki uchwyt rowerowy na telefon
Lifestyle

Jaki uchwyt rowerowy na telefon?

Jazda na rowerze, choć przyjemna sama w sobie, może stać się jeszcze bardziej atrakcyjna, jeśli użyje się do niej telefonu komórkowego. Jak się bowiem okazuje, ma on naprawdę wiele interesujących możliwości z punktu widzenia rowerzysty. Jak się jednak okazuje, wykorzystanie ich jest możliwe, lecz jedynie wtedy, gdy jednocześnie posiadać się będzie specjalny rowerowy uchwyt na telefon.

Dlaczego warto mieć telefon na rowerze?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jaki uchwyt rowerowy na telefon wybrać, najpierw trzeba się zastanowić, z jakiego powodu telefon jest w ogóle przydatny na rowerze. Czy jedno nie wyklucza drugiego? Jak się okazuje, niekoniecznie, ponieważ nowoczesne telefony posiadają naprawdę rewelacyjne możliwości, których źródłem są liczne aplikacje na telefon. Warto tu wspomnieć, chociażby, o różnego rodzaju programach do prowadzenia treningu, czy też module GPS, który jest w stanie liczyć przejechane kilometry, prędkość, a nawet wyznaczać interwały. Oczywiście jest w stanie również nakreślać i planować trasy, na żywo pokazując pozycję, gdzie się znajdujemy na rowerze.

Jaki uchwyt rowerowy na telefon?

Żeby jednak móc wykorzystać wszystkie te możliwości, które oferuje telefon na rowerze, niezbędne jest kupienie specjalnego uchwytu, który montowany jest na kierownicy. Da on możliwość posiadania ekranu telefonu cały czas przed sobą w wygodniej pozycji. Jakim cechami powinien się taki uchwyt charakteryzować?
Dobry rowerowy uchwyt na telefon powinien mieć przede wszystkim bardzo solidne i mocne mocowanie. Musi wzbudzać pełne zaufanie, aby nie było choćby najmniejszego ryzyka odczepienia się go i zniszczenia często wartego nawet kilka tysięcy złotych telefonu.
Drugą bardzo ważną sprawą jest to, aby był to uchwyt wodoodporny. Każdy sprzęt elektroniczny, w tym oczywiście telefon, jest niezwykle wrażliwy na wodę. Sprawia to, że wystarczy nawet mały deszcz, aby telefon uległ uszkodzeniu.
Kolejną bardzo istotną sprawą w przypadku kupowania uchwytu na telefon do roweru jest zwrócenie uwagi na to, czy taki uchwyt posiada odpowiednią regulację. Jak bowiem wiadomo, nie tylko kształt kierownicy, lecz również pozycja na rowerze, czy też oczywiście wzrost rowerzysty, bywa różny. Z tego powodu uchwyt musi być odpowiednio dobrze regulowany, aby można było wygodnie ustawić jego pozycję oraz to, pod jakim kątem skierowany będzie wzrok na ekran telefonu. W przypadku braku takiej regulacji korzystanie z niego podczas jazdy może być zwyczajnie bardzo niewygodne, a tym samym, spadnie efektywność korzystania z telefonu na rowerze.