atcars.pl

atcars.pl – motoryzacja, transport, logistyka

kombinezon na motor
Mężczyzna

Jak wybrać kombinezon na motor?

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór kombinezonu motocyklowego jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy wiedzą bowiem, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przy wyborze wspomnianego produktu. Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę?

Jak dobrać skórzany kombinezon na motor

Rekomendowane jest w pierwszej kolejności zmierzenie kilku krojów. Kolejnym etapem będzie dobranie właściwego rozmiaru. Konieczne będzie skoncentrowanie się na długości rękawów. Omawiany produkt powinien być bardzo dokładnie dopasowany do sylwetki. Godny uwagi jest fakt, że skóra się „rozbija”. W ten sposób po zaledwie dwóch przejażdżkach będzie mogła bez żadnego problemu dopasować się do sylwetki motocyklisty.

Świetnym rozwiązaniem będzie usiąść na motocyklu, a następnie zorientować się, jak dokładnie będą układały się protektory na łokciach, kolanach czy barkach. Przemieszczające się ochraniacze są znakiem, że dane ubranie motocyklowe jest zbyt duże. Należy dobrać skórzaną odzież w taki sposób, by protektor łokcia idealnie do niego przylegał.

Kombinezon skórzany dwuczęściowy

Warto wiedzieć, że wspomniany rodzaj odzieży stworzono przede wszystkim dla osób, które są cenią sobie komfort, a także wygodę. Ponadto rozwiązanie umożliwia na swobodne poruszanie się po miejskich ulicach. Godny uwagi jest fakt, że cały komplet można bez większego problemu spięć zamkiem.

Należy mieć świadomość, że klasyczne skórzane kurtki motocyklowe są uwielbiane nie tylko przez motocyklistów, którzy poruszają się cruiserami, ale również chopperami. Klient nie będzie miał większych problemów z ich odróżnieniem. Nie są one bowiem wyposażone w aerodynamicznego garba czy sliderów na barkach.

Kombinezon skórzany jednoczęściowy

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że znaczna większość motocyklistów jeżdżących na profesjonalnym torze podejmuje decyzję o wyborze skórzanego kombinezonu motocyklowego jednoczęściowego. Jest to związanie przede wszystkim z bezpieczeństwem. Nie ma bowiem praktycznie opcji, aby skóra w trakcie upadku przetarła się czy porwała.

Osoby, które są zainteresowane poruszaniem się tylko i wyłącznie po torze powinny postawić na wspomniane rozwiązanie. Należy wiedzieć, że odzież jest perforowana. Skóra została wyposażona w bardzo duża liczbę dziurek. Ich zadaniem jest wentylacja ciała użytkownika. Z kolei ogromnym minusem będzie jazda podczas niespodziewanego deszczu. Krople deszczu przedostaną się bowiem do wewnątrz. Rekomendowane jest postawienie na produkt renomowanego producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.