atcars.pl

motoryzacja, transport, logistyka

niezbędnik kierowcy ciężarówki
Transport

Jaki powinien być i co zawierać niezbędnik kierowcy ciężarówki?

Prawie każdy kierowca ciężarówki spędza w niej bardzo dużo czasu. Niejednokrotnie kabina staje się dla kierowcy jego drugim domem. Dlatego też powinien mieć on swój niezbędnik, przy pomocy którego przetrwa w czasie podróży.

Prosto do celu i wygodnie podczas jazdy

Niezbędnik kierowcy ciężarówki powinien zawierać wszystko to, co pozwoli mu bezpiecznie dotrzeć do celu, umili mu czas w kabinie oraz pozwoli przygotować posiłki i uprzątnąć swoje miejsce w ciężarówce.
Mimo faktu, że wielu kierowców korzysta z nawigacji GPS, dobra mapa wciąż jest podstawą, by szybko i bezpiecznie dotrzeć zawsze na czas w dane miejsce. Ponadto zawsze przed wyruszeniem w trasę dobrze jest uaktualnić daną aplikację, aby mieć na bieżąco potrzebne wiadomości. Idealnie przygotowany kierowca ma też wszelkiego rodzaju informacje na temat stacji paliw na swojej trasie, dane o zjazdach z autostrad czy też o miejscach, w których może zatrzymać się na postój.
Każdy kierowca ciężarówki w swoim pojeździe je, śpi, spędza czas podczas postoju. Musi więc w swoim niezbędniku mieć kuchenkę do gotowania, garnki, patelnię, sztućce. Zaopatrzyć się musi w środki czystości, poduszkę, koce i odpowiedni laptop, który pozwoli mu spędzić miło czas, gdy nie prowadzi pojazdu.
Bardzo przydatna może tez okazać się apteczka z lekami i środkami, które sprawdzą się przy każdym rodzaju zdarzenia. Ponadto w dobie pandemii przydatne będą maseczki, rękawiczki jednorazowe oraz płyny do dezynfekcji.

Bałagan nie przystoi kierowcy ciężarówki

Wnętrze kabiny ciężarówki powinno być zawsze wysprzątane i uporządkowane. Porozrzucane dokumenty nie tylko brzydko wyglądają, ale także bardzo utrudniają pracę. Dlatego częścią niezbędnika kierowcy powinny być teczki, do których schowa potrzebna papiery, rachunki i inne dokumenty.
Dobrze też jest wyposażyć się w mały, samochodowy odkurzacz oraz zamykane worki na śmieci i odpadki. Uprzątnięta i czysta kabina ciężarówki pozwala na miłą i komfortową jazdę. Kierowca, który posiada przedmioty do zachowania czystości w kabinie, jest samowystarczalny w tym względzie.

Być przygotowanym na wszelkiego rodzaju zdarzenia

Niezbędnik kierowcy ciężarówki powinien zawierać wszystko to, co ułatwi mu dalekie podróże. Musi on być przygotowany na różnego rodzaju zdarzenia, które go mogą spotkać. Dodatkowo musi też zabezpieczyć siebie, ponieważ kabina ciężarówki, na czas wyjazdu, będzie jego domem. W czasie dalekiej podróży przydadzą się też podstawowe narzędzia, które pomogą w drobnych naprawach, kamizelka odblaskowa oraz robocze rękawice i pasy zabezpieczające towar.

Przyjemny postój

Kierowcy ciężarówek bardzo często mają różnego rodzaju postoje. Tego typu przerwy może umilić im sprawny laptop, na którym mogą sobie obejrzeć ciekawy film lub pograć w grę komputerową. Dobrze też jest zaopatrzyć się w odpowiednio naładowany powerbank, ponieważ nie w każdym miejscu na postoju dostępne są gniazdka.
Kierowca ciężarówki, który się odpowiednio wyposażył może bezpiecznie i spokojnie wykonać daną trasę.