atcars.pl

motoryzacja, transport, logistyka

Wypożyczalnie samochodów
Motoryzacja

Wypożyczalnie samochodów – wszystko, co warto o nich wiedzieć

To prawda, że wypożyczalnie samochodów w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością. Wynika ona w dużej mierze z atrakcyjnych cen oraz z faktu, że możliwość poruszania się prywatnym samochodem okazuje się ogromnym ułatwieniem podczas wszelkiego rodzaju wyjazdów.

Warto jednak pamiętać o tym, że poszczególne oferty wypożyczenia samochodu różnią się kosztami oraz warunkami. Z tego też powodu warto dowiedzieć się, czym powinna wyróżniać się rzetelna firma świadcząca tego typu usługi i jak przebiega cały proces wypożyczenia samochodu – dzięki temu zmniejszymy ryzyko pojawienia się jakichkolwiek komplikacji oraz zyskamy możliwość znalezienia najbardziej atrakcyjnych ofert.

Wypożyczenie samochodu – z jakimi kosztami powinniśmy się liczyć?

Mimo że ceny wypożyczenia samochodu stopniowo maleją, wciąż okazują się nieco droższym rozwiązaniem niż korzystanie z komunikacji miejskiej czy z usług prywatnych firm przewozowych. Warto jednak pamiętać o tym, że na ostateczną cenę mają wpływ takie czynniki jak czas wypożyczenia, rodzaj pojazdu czy skorzystanie z różnych usług dodatkowych. Ciekawą ofertą wyróżnia się między innymi firma ERC.pl, która zapewnia możliwość wyposażenia samochodu w fotelik dziecięcy, bagażnik rowerowy czy GPS. Ponadto decydując się na wypożyczenie samochodu, zaoszczędzamy sporo czasu, jako że nie ogranicza nas żaden rozkład jazdy ani ewentualne opóźnienia. To sprawia, że podczas wyjazdu jesteśmy w stanie odwiedzić więcej miejsc, nie martwiąc się o ilość bagażu czy o konieczność przesiadki.

wypożyczanie samochodu

W ostatnim czasie dużym uznaniem cieszą się firmy wypożyczające samochody, które działają w całym kraju. Warto jednak pamiętać o tym, że lokalne wypożyczalnie samochodów często okazują się bardziej opłacalnym rozwiązaniem, a także starają się zapewnić klientom jak największy komfort, aby zyskać pozytywne opinie. Dlatego też podczas planowania podróży godnym uwagi rozwiązaniem będzie poszukanie tego typu firm w internecie i przejrzenie poszczególnych ofert. Dużym ułatwieniem okazuje się również możliwość rezerwacji samochodu online, którą możemy spotkać na przykład na stronie wypożyczalni ERC.pl i która pozwala nam na wybranie rodzaju pojazdu, usług dodatkowych czy miejsca odbioru oraz zwrotu.

Co powinniśmy mieć przy sobie podczas wypożyczania samochodu?

Możliwość rezerwacji samochodu online okazuje się niezwykle wygodnym rozwiązaniem, ale wbrew pozorom podczas odbioru pojazdu również musimy pamiętać o konieczności wypełnienia stosownych dokumentów. Z tego powodu warto zabrać ze sobą prawo jazdy, dowód osobisty czy kartę. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że większość firm wymaga wpłacenia kaucji lub wkładu własnego, który okazuje się niezbędny w sytuacji, gdy uszkodzimy samochód. Ponadto niezwykle ważnym krokiem jest spisanie protokołu i dokładne obejrzenie samochodu przed odebraniem kluczy. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wszelkiego rodzaju zarysowania czy uszkodzenia, a następnie sprawdzić, czy znajduje się o nich wzmianka w protokole. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych sytuacji podczas zwracania samochodu i nie zaryzykujemy utraty kaucji.