atcars.pl

motoryzacja, transport, logistyka

odświeżenie lakieru
Lifestyle

Jak powinno wyglądać odświeżenie lakieru?

Należy mieć świadomość, że odświeżenie lakieru nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Nie wszyscy wiedzą, że wspomniany zabieg można bez żadnego problemu wykonać samodzielnie.

Od czego należy zacząć?

Osoba, która bardzo dokładnie umyła samochód może bez żadnego problemu podjąć decyzję o odnowieniu lakieru. W pierwszej kolejności rekomendowane jest bardzo szczegółowe przyjrzenie się nadwoziu, a także poszukanie większych rys. Godny uwagi jest fakt, że zaprawka powinna być całkowicie sucha po zaledwie kilku minutach. Właściciel samochodu będzie mógł tym samym przystąpić do kolejnych czynności.

Polerowanie

Należy mieć świadomość, że do szlifierki będzie potrzebna tarcza polerska. Godny uwagi jest fakt, że twarde tarcze powinno się stosować nie tylko do bardziej zmatowanych, ale również zniszczonych lakierów. Z kolei miękkie można bez żadnego problemu wykorzystać do polerowanego samochodu. Ponadto do wspomnianej tarczy potrzebna będzie także pasta polerska.

O czym koniecznie trzeba pamiętać w trakcie polerowania?

Rekomendowane jest rozpoczęcie polerki twardszą gąbką na znacznie mniejszych obrotach. W trakcie polerowania trzeba oczywiście uważać na różnego rodzaju plastikowe elementy nadwozia. Godny uwagi jest fakt, że przejechanie po nich polerką może zostawić ślady, które bardzo ciężko będzie usunąć. Koniecznie trzeba pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności nie tylko przy rantach, ale również wystających elementach karoserii.

Jak wykonać polerowanie ręczne?

Osoby, które nie są zainteresowane zabawą w niezwykle czasochłonne polerowanie mechaniczne powinny sięgnąć po pasty lekkościenne przeznaczone do użytku manualnego. Wystarczy do tego celu wykorzystać bawełnianą lub mikrofibrową szmatkę. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na rynku obecnie znajduje się mnóstwo wysokiej jakości produktów renomowanych producentów.

Jak wykonać profesjonalnie woskowanie?

Nie jest zalecane przede wszystkim oszczędzanie na wosku. Warto wiedzieć, że droższe produkty znacznie dłużej będą utrzymywały się na nadwoziu. Zagwarantują zdecydowanie lepszą ochronę zarówno przed brudem, jak i czynnikami atmosferycznymi. Profesjonaliści odradzają stosowanie koloryzujących wosków. Ponadto nie jest rekomendowane woskowanie w upalny dzień na pełnym słońcu. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie postawienie na produkt renomowanego producenta. Można mieć wtedy całkowitą pewność, co do jakości. Pozostawienie wosku na dłużej na słońcu może doprowadzić od problemów z jego usunięciem.