atcars.pl

motoryzacja, transport, logistyka

Lifestyle Motoryzacja

Jak działa carsharing dla firm?

W ostatnim czasie coraz więcej przedsiębiorców postanawia zrezygnować z usług leasingu czy bezpośredniego zakupu samochodów służbowych i skorzystać z oferty carsharingu. Dzieje się tak, ponieważ carsharing dla firm w wielu przypadkach pozwala znacznie ograniczyć koszty związane z eksploatacją pojazdów, a także sprawia, że płacimy jedynie za te samochody, które są używane. Warto przy tym pamiętać, że w wielu przedsiębiorstwach z pojazdów służbowych nie korzysta się każdego dnia – niekiedy pracownicy używają ich jedynie 2-3 razy w tygodniu po kilka godzin. To sprawia, że koszty utrzymania pojazdów służbowych stają się wyższe niż płynące z nich korzyści. Dlatego też warto dowiedzieć się, na czym polega carsharing dla firm i zdecydować, czy będzie to dla nas opłacalne rozwiązanie.

Carsharing dla firm – najważniejsze zasady

Wiele osób popełnia błąd, myląc carsharing auta z jego leasingiem. W przypadku carsharingu pojazdów służbowych nie musimy między innymi martwić się o bardzo wysokie początkowe raty, a także o koszty związane z dłuższą eksploatacją samochodu, czyli z zakupem ubezpieczenia, wykonywaniem regularnych przeglądów czy dbaniem o bieżące naprawy. Ponadto dużą zaletą okazuje się klasa pojazdów. Decydując się na leasing, często wybieramy auta, które nie są najnowsze lub które po spłaceniu wszystkich rat znacznie stracą na swojej wartości. Z kolei carsharing dla firm pozwala nam na korzystanie z nowoczesnych samochodów i na ich zmianę, kiedy tylko chcemy. To sprawia, że okazuje się godnym uwagi rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którym zależy na jak najlepszym wizerunku, na przykład podczas delegacji czy spotkań z ważnymi klientami.

Rozważając carsharing dla firm, warto także zwrócić uwagę na łatwą dostępność pojazdów. W sytuacji, kiedy będziemy musieli udać się do klienta, wystarczy, że wybierzemy dostępny pojazd i od razu ruszymy w drogę. Dzięki temu możemy w łatwy sposób zaoszczędzić wiele cennego czasu, ponieważ nie musimy troszczyć się o takie kwestie jak umycie pojazdu czy zatankowanie. Okazuje się to dużą zaletą w przypadku osób, które prowadzą niezwykle intensywny tryb życiu i każde zaoszczędzone pięć minut jest dla nich bardzo ważne. Możliwość skorzystania z tego typu usług zapewnia między innymi Traficar, który wyróżnia się wysokiej jakości flotą i pochlebnymi opiniami wielu przedsiębiorców.

O czym jeszcze warto pamiętać, decydując się na carsharing?

Decydując się na carsharing dla firm, warto również zwrócić uwagę na fakt, że tego typu rozwiązanie okazuje się idealnym wyborem do poruszania się po mieście. W przypadku Traficara zyskujemy możliwość skorzystania z trybów eko, a także otrzymujemy samochód wyróżniający się kompaktowymi wymiarami. Dzięki temu bez trudu zaparkujemy nawet w zatłoczonym centrum. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na wysoki komfort jazdy. Pracownik poruszający się takim samochodem może z łatwością skorzystać ze sprawnej klimatyzacji, a także z takich udogodnień jak czujniki parkowania, komputer pokładowy czy elektrycznie sterowanie lusterka.