atcars.pl

motoryzacja, transport, logistyka

leasing samochodu
Motoryzacja

Jak wybrać najkorzystniejszy leasing samochodu?

Wśród dostępnych form finansowania zakupu samochodu, to właśnie leasing auta cieszy się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców. Argumentem przemawiającym na jego korzyść nie są wyłącznie aspekty podatkowe, ale również dogodne warunki finansowe. Jeśli stoisz przed wyborem konkretnej oferty leasingowej, sprawdź na co zwracać szczególną uwagę.

Leasing leasingowi nierówny – można się o tym przekonać, porównując choćby dwie przypadkowo wylosowane oferty. Chociaż pozornie wydają się podobne, różnic będzie znacznie więcej. I to właśnie te niuanse mogą zadecydować o przewadze jednej formy finansowania nad pozostałymi.

Leasing auta – na co zwracać uwagę?

Warto wiedzieć, że opłacalność leasingu auta nie zawsze jest rozpatrywana pod kątem finansów. Chociaż rzeczywiście całkowita kwota finansowania ma znaczenie, nie jest to jedyne kryterium. Dla wielu przedsiębiorców liczą się także inne elementy, np. brak nieprzewidzianych kosztów, uproszczone formalności, możliwość skorzystania z różnych opcji zakończenia umowy.

  • Opłata wstępna

Opłata wstępna (znana również jako czynsz inicjalny czy wpłata własna) to kwota odpowiadająca procentowej części wartości finansowanego pojazdu. Leasingobiorca musi ponieść ją na starcie – w momencie podpisywania umowy.

Im niższa opłata wstępna, tym mniej pieniędzy musi angażować przedsiębiorca. Dlatego warto sprawdzić, które firmy leasingowe dopuszczają opcję wpłaty własnej na poziomie 10%.

  • Miesięczna rata

Zasadniczo rata leasingu auta dopasowana jest do sytuacji materialnej przedsiębiorstwa. Okazuje się jednak, że można płacić mniej w porównaniu ze standardową ofertą. Za przykład niech posłuży Leasing niższych rat dostępny w Toyota Leasing, który bazuje na spłacie utraty rynkowej wartości pojazdu. Między innymi dzięki temu miesięczna rata może być niższa niż standardowo.

  • Wymagane formalności

Warto sprawdzić, jakie formalności wymaga konkretna firma leasingowa. Zwykle procedury są uproszczone – nie ma potrzeby przedstawiania wielu dokumentów finansowych.

  • Warianty zakończenia umowy leasingowej

W przypadku standardowego leasingu samochodu, przedsiębiorca może wykupić pojazd za kwotę odgórnie ustaloną w umowie. Warto jednak mieć świadomość, że taki scenariusz nie jest jedyny.

Leasing auta daje możliwość wymiany pojazdu na nowy – bez konieczności angażowania dodatkowych środków firmowych. Zapewnia to gwarancja odkupu pojazdu przez dealera – otrzymane pieniądze można przeznaczyć na uregulowanie ostatniej raty leasingowej oraz wpłatę własną kolejnego finansowania.

Leasing auta – ile to kosztuje?

Zastanawiasz się, ile kosztuje leasing auta na korzystnych warunkach? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy od aktualnych ofert firm leasingowych. W przypadku wspomnianego Leasingu niższych rat możesz zyskać nie tylko na niższych ratach, ale również wyższych odliczeniach od podatku.

Jeżeli chcesz wybrać korzystną ofertę, porównaj dostępne rozwiązania. Dzięki temu leasing auta faktycznie będzie dopasowany do potrzeb.