atcars.pl

motoryzacja, transport, logistyka

myjnia bezdotykowa
Lifestyle

Jak korzystać z myjni bezdotykowej?

Każdy kierowca pragnący posiadać piękny, komfortowy oraz zadbany samochód potrafi właściwie zadbać o jego czystość. Dziś każdy właściciel samochodu może bez problemu korzystać z usług świadczonych przez profesjonalne myjnie bezdotykowe, w których proces mycia jest wykonywany samodzielnie.

Przepisy dotyczące mycia samochodów

Polskie przepisy dotyczące mycia samochodów są zgodne z wymogami europejskimi. Zabraniają one kategorycznie mycia pojazdów samochodowych przed domem. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy czynność tę wykonujemy z pomocą samej wody, bez użycia jakichkolwiek detergentów. Takie mycie samochodu zazwyczaj nie daje w pełni zadowalających efektów, zatem mnóstwo kierowców korzysta dziś z usług myjni. Korzystając z jej usług można szybko i sprawnie umyć każdy samochód.

Zalety myjni bezdotykowych

Każda nowoczesna myjnia bezdotykowa stanowi bardzo tanią oraz sprawdzoną alternatywę dla tradycyjnej myjni ręcznej.

Poszczególne myjnie są zazwyczaj czynne całą dobę, dzięki czemu na umycie samochodu można pozwolić sobie w każdej dowolnej chwili.

Istotną zaletą myjni bezdotykowych jest to, że są one wyposażone w minimum dwa stanowiska, dzięki czemu klienci zainteresowani umyciem samochodu nie muszą czekać w uciążliwych kolejkach.

Dziś niemalże na każdej myjce znajdują się automaty do rozmienienia pieniędzy na potrzebny bilon. A każde stanowisko jest wyposażone w praktyczne oraz wysoko skuteczne lance z wodą pod wysokim ciśnieniem. Każdy właściciel samochodu ma do wyboru kilka programów myjących. Może on umyć swoje auto tylko ciepłą wodą lub wodą z mikro – proszkiem. Myjnie bezdotykowe umożliwiają bardzo dokładne umycie każdego auta bez jakiegokolwiek ryzyka porysowania lakieru.

Na wyposażeniu wielu myjni znajdują się także specjalne szczotki do mycia felg oraz klipsy służące do przypięcia dywaników przed myciem. Korzystając z usług myjni bezdotykowych każdy kierowca może bardzo dokładnie oraz tanio umyć swój pojazd, osiągając w pełni zadowalający efekt końcowy.

Jak myć samochód na myjni bezdotykowej?

Dziś wizyty na myjni samoobsługowej stały się najpopularniejszą metodą na w pełni zadowalające umycie swego samochodu. Warto pamiętać o tym, że czynność ta wymaga przestrzegania kilku zasad.

Niezwykle ważne jest, aby myć karoserię samochodową z odpowiedniej odległości. Trzeba zachować odstęp około trzydziestu – czterdziestu centymetrów. Wówczas to woda będzie posiadała optymalną prędkość oraz dostateczną siłę do usuwania uporczywego brudu.

Na wstępie należy zawsze dokładnie spłukać brud, piasek oraz pozostałe zanieczyszczenia. Jeśli drobinki zanieczyszczeń zostaną pozostawione na samochodzie, to wówczas w późniejszych etapach mycia może dojść do porysowania blachy oraz zniszczenia lakieru.

Kolejnym krokiem jest właściwe mycie samochodu z użyciem specjalnego proszku zmieszanego z wodą. Chemia ta jest bardzo skuteczna.

Ostatnią czynnością jest dokładne spłukiwanie samochodu wodą. Czynność ta powinna być zawsze wykonywana od dachu do kół, bowiem dzięki temu można skutecznie zapobiec powstaniu nieestetycznych zacieków.