atcars.pl

motoryzacja, transport, logistyka

Jazda testowa Hyundaiem
Motoryzacja

Jazda testowa Hyundaiem – kiedy warto się na nią umówić? Nieoczywiste powody

Jazda testowa wstępnie wybranym modelem samochodu jest naturalnym etapem procesu zakupowego. W końcu każdy przyszły właściciel chce mieć pewność, że dokonuje dobrego wyboru, przynajmniej na miarę swojego budżetu. Warto natomiast wiedzieć, że odbycie jazdy testowej Hyundaiem czy autem dowolnej innej marki ma sens nie tylko tuż przed samym zakupem. Inne, mniej oczywiste sytuacje, omawiamy w naszym poradniku.

Gdy nie wiesz, na którą wersję silnikową się zdecydować

To dość powszechny problem, który wynika po prostu z tego, że dziś większość producentów oferuje mnóstwo wersji silnikowych – i to w ramach jednego modelu. Nie chodzi już tylko o wybór między benzyną, dieslem a hybrydą. Doszły do tego także napędy elektryczne oraz różne warianty mocy. Dlatego dobrze jest umówić się na jazdę testową kilkoma wersjami silnikowymi, aby zyskać miarodajne porównanie.

Gdy chcesz sprawdzić, jak działa napęd hybrydowy lub elektryczny

Wielu kierowców nadal boi się tych technologii i woli zostać przy bezpiecznym rozwiązaniu, czyli najczęściej silniku benzynowym. Tymczasem to właśnie układy hybrydowe i elektryczne charakteryzują się najniższą awaryjnością oraz bezproblemową eksploatacją. Są idealne do miasta, w którym codziennie porusza się 90 proc. polskich kierowców.

Jazda próbna hybrydą czy elektrykiem może pozwolić Ci pozbyć się uprzedzeń i zachwycić takim rodzajem napędu, co zaowocuje zakupem zupełnie innej wersji samochodu niż pierwotnie planowałeś.

Gdy szukasz samochodu rodzinnego

W czym ma Ci tutaj pomóc jazda testowa? Podczas takiego zapoznania może się okazać, że wstępnie wybrany model samochodu, choć bez wątpienia rodzinny, jednak nie spełni oczekiwań Twojej rodziny. Przykładowo: pomimo sporego bagażnika nie mieści się w nim wózek, a tylna kanapa jest tak uformowana, że nie ma możliwości zamontowania na niej trzech posiadanych już przez Ciebie fotelików. Jazda próbna uchroni Cię więc przed zakupem samochodu, z którego i tak nie byłbyś zadowolony.

Gdy rozważasz różne wersje wyposażenia

Często to właśnie podczas jazdy próbnej przyszli nabywcy podejmują decyzję o zamówieniu wyższej wersji wyposażenia. Wcześniej wychodzili z założenia, że niektóre elementy nie są im do niczego potrzebne, że to zbytek i szkoda na nie pieniędzy. Dopiero jazda testowa wykazała, jak komfortowe jest parkowanie z pomocą kamery i jak dobrze jest nie musieć pamiętać o włączaniu świateł, gdy ich pracą zawiaduje czujnik zmierzchu. Takie przykłady można mnożyć.

Niezależnie od tego, jaka jest Twoja motywacja do odbycia jazdy testowej Hyundaiem, to pamiętaj, że zawsze warto umówić się na nią u dealera dysponującego sporą liczbą pojazdów. Dzięki temu będziesz mieć szansę przetestowania rzeczywiście takiego auta, jakie Cię interesuje.

Na jazdę testową Hyundaiem możesz się wygodnie umówić online przez stronę internetową autoryzowanego dealera marki w Katowicach – MM Cars Hyundai Katowice. Wystarczy tylko wypełnić krótki formularz, a w odpowiedzi skontaktuje się z Tobą doradca i zarezerwuje wybrany samochód w dogodnym dla Ciebie terminie.