atcars.pl

motoryzacja, transport, logistyka

Suzuki Ignis
Motoryzacja

Suzuki Ignis – wygodny w mieście, dzielny w terenie

Całe szczęście, że japoński producent po kilkuletniej przerwie zdecydował się przywrócić ten model do swojej oferty. Suzuki Ignis jest jednym z najciekawszych małych SUV-ów na rynku, który szczególnie w wersji z napędem hybrydowym powinien być poważnie rozważany przez kierowców szukających auta o uniwersalnym charakterze. Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym cechom tego modelu.

Suzuki Ignis w wersji HYBRID

Każdy szanujący się producent samochodów chce mieć dziś w swojej gamie modele z napędem elektrycznym lub hybrydowym. Nie inaczej jest w przypadku Suzuki. Japońska marka poszła jednak nieco pod prąd, oferując swoim klientom układ nazywany „mild hybrid”, czyli „miękką hybrydą”. Znajdziemy go również w najnowszej generacji Suzuki Ignis.

„Miękka hybryda” jest układem stosowanym w doskonale znanym i wysoko ocenianym silniku benzynowym 1.2 DUALJET o mocy 90 KM. Zasada działania układu jest relatywnie prosta: niewielki silnik elektryczny wspomaga jednostkę spalinową podczas przyspieszania oraz rozruchu, zwiększając tym samym jej sprawność i wyraźnie redukując zużycie paliwa. Kierowca ma również wrażenie znacznego wzrostu dynamiki, potęgowane niską masą pojazdu (Ignis waży nieco ponad 800 kilogramów).

Efekt? Bardzo komfortowa jazda zarówno w warunkach miejskich, jak i w trasie, ale przede wszystkim niskie zużycie paliwa. Ignis w cyklu mieszanym zadowoli się zaledwie 4,3 litra benzyny na 100 kilometrów, natomiast w zakorkowanym mieście bez większego problemu można uzyskać wynik na poziomie 5 litrów „na setkę”.

Warto również podkreślić, że zarówno układ „mild hybrid”, jak sam silnik DUALJET są rozwiązaniami niezawodnymi, niekłopotliwymi w codziennej eksploatacji oraz bardzo trwałymi. Suzuki udowadnia, że najnowocześniejsza technologia wcale nie musi być źródłem problemów.

Pojemny mieszczuch

Suzuki Ignis trzeciej generacji sprawia wrażenie bardzo małego samochodu, jednak perspektywa zmienia się po zajęciu miejsca w środku. Auto zapewni komfortowe warunki podróżowania czterem dorosłym osobom, na tylnej kanapie bez trudu zmieszczą się też dwa pełnowymiarowe foteliki dziecięce.

Trzeba pochwalić bagażnik, który ma pojemność aż 267 litrów. Walory przewozowe samochodu można łatwo poprawić montując boks dachowy – Ignis fabrycznie jest wyposażony w klasyczne relingi. Wszystko to sprawia, że hitowy model Suzuki śmiało może być rozpatrywany w kategorii auta rodzinnego.

Dobrze radzi sobie w terenie

Bardzo dużą zaletą Ignisa, szczególnie na tle konkurencji, jest możliwość wyboru napędu na cztery koła ALLGRIP AUTO. Ta funkcja znacząco poprawia właściwości terenowe samochodu, umożliwiając bezproblemowe pokonywanie dróg gruntowych, wertepów, podjeżdżanie pod stromizny itd. Ignis z napędem 4×4 znakomicie sprawdza się również w warunkach zimowych, zapewniając kierowcy pełną kontrolę nad pojazdem oraz wysoki poziom bezpieczeństwa.

Suzuki Ignis Hybrid z atrakcyjnym rabatem zamówisz w salonie autoryzowanego dealera japońskiej marki, MM Cars w Katowicach.