atcars.pl

motoryzacja, transport, logistyka

Jak działa broker
Transport

Jak działa broker kurierski?

Umowa z jedną firmą kurierską najczęściej zobowiązuje do realizacji określonej liczby przesyłek miesięcznie. Dla firm, które wysyłają dużo paczek, nie jest to problemem, ale dla nadawcy indywidualnego już tak. Dlatego, zamiast się ograniczać, lepiej skorzystać z usług brokera kurierskiego. Jak on działa?

Czym jest broker kurierski?

Broker kurierski to po prostu reseller usług logistycznych . Działa podobnie jak firma kurierska, czyli świadczy usługi transportowania paczek od nadawcy do odbiorcy, jednak ma pewne różnice. Otóż w przypadku firmy brokerskiej możesz nadać przesyłki o wiele taniej, niż gdy korzystasz bezpośrednio z usług konkretnej firmy kurierskiej. To wszystko spowodowane jest faktem, że broker ma podpisane umowy z wieloma operatorami i może negocjować lepsze ceny. Dzięki temu zyskują także nadawcy, którzy płacą mniej za wysyłkę paczki.

Dodatkowo platformy brokerskie takie jak SendIt.pl, które w jednym miejscu gromadzą wiele firm kurierskich , oferują także możliwość wysyłek detalicznych bez zbędnych formalności. Dzięki temu klienci indywidualni nie muszą wiązać się z jedynym usługodawcą poprzez podpisanie umowy i mogą nadać nawet pojedynczą paczkę.

Jak nadać paczkę przez brokera kurierskiego?

Nadawanie paczek za pośrednictwem brokera kurierskiego jest banalnie proste. Dzięki skorzystaniu z usług pośrednika minimalizujesz formalności, które możesz szybko załatwić online. Najpierw przygotowujesz przesyłkę zgodnie z zasadami pakowania, o których więcej możesz przeczytać m.in pod adresem: https://www.sendit.pl/blog. Następnie wchodzisz na stronę brokera, wybierasz najlepszą dla Ciebie opcję, wypełniasz formularz nadania i opłacasz przesyłkę online. Po dokonaniu tych rzeczy drukujesz list przewozowy, naklejasz na paczkę i w zależności od wybranego sposobu nadania czekasz na kuriera, zanosisz przesyłkę do punktu nadawczo odbiorczego lub do paczkomatu.  Na etapie jej podróży możesz śledzić drogę, jaką pokonuje do momentu, gdy trafi do adresata.

Brokerzy kurierscy to nie tylko wygoda i elastyczność w nadawaniu przesyłek, ale też realnie zaoszczędzony czas i pieniądze.