atcars.pl

motoryzacja, transport, logistyka

Hyundai Kona
Motoryzacja

Hyundai Kona – sprawdzamy poszczególne wersje popularnego SUV-a

Hyundaia Kona jest jednym z największych hitów oferty koreańskiego producenta w Europie. Samochód został doskonale przyjęty także w naszym kraju, co z jednej strony jest efektem mody na SUV-y, a z drugiej bardzo dobrej jakości wykonania, bogatego wyposażenia i atrakcyjnej ceny Hyundaia Kona. Jeśli rozważasz zakup tego modelu, to w naszym artykule znajdziesz krótkie omówienie poszczególnych wersji.

Hyundai Kona N

Zacznijmy od wersji, która budzi zdecydowanie najwięcej emocji. Jeśli szukasz samochodu, który będzie funkcjonalny, dobrze sprawdzi się w roli auta rodzinnego, ale jednocześnie zagwarantuje Ci szeroki uśmiech na twarzy za każdym razem, gdy usiądziesz za jego kierownicą, to taka właśnie jest Kona N.

Mamy tutaj do czynienia z wersją usportowioną, stworzoną na bazie wieloletnich doświadczeń Hyundaia wyniesionych ze świata sportu motorowego. Pod maską Kony N pracuje silnik benzynowy T-GDI rozwijający moc aż 280 KM.

Hyundai Kona Electric

Elektryczna wersja Hyundaia Kona to oczywista propozycja dla każdego, kto wierzy w ideę elektryfikacji i chce znacząco obniżyć koszty codziennego użytkowania samochodu. Nie bez znaczenia są również względy ekologiczne – zeroemisyjna Kona jest przyjazna środowisku.

Kona Electric wyróżnia się na tle konkurencyjnych modeli bardzo dużym zasięgu. Na jednym ładowaniu można przejechać aż do 484 kilometrów, co jest rewelacyjnym wynikiem (zwłaszcza w trasie).

Hyundai Kona Hybrid

Na napęd elektryczny jest jeszcze dla Ciebie za wcześnie? W takim razie rozważ zakup Hyundaia Kona Hybrid. Ta wersja korzysta z klasycznej technologii napędu hybrydowego, łączącego silnik elektryczny z jednostką benzynową GDI. Całkowita moc układu to 141 KM przy 265 Nm momentu obrotowego.

Cena Hyundaia Kona przemawia na korzyść tego modelu

Hyundai Kona jest jednym z najlepiej wycenionych samochodów w swojej klasie. Szczególnie dotyczy to wersji elektrycznej oraz hybrydowej, co powinno przekonać osoby rozważające przesiadkę do samochodu z ekologicznym i oszczędnym napędem.

Co ważne, korzystna cena Hyundaia Kona nie stoi w sprzeczności ani z jakością wykonania tego samochodu, ani z poziomem wyposażenia. Już w podstawowej wersji PURE kierowca ma do swojej dyspozycji światła do jazdy dziennej LED, funkcję automatycznego włączania świateł, kamerę cofania z dynamicznymi liniami pomocniczymi czy tempomat.

Zapoluj na promocję na Hyundaia Kona

Hyundai Kona jest na tyle popularnym modelem w naszym kraju, że dealerzy niechętnie organizują promocje cenowe. Największe szanse na otrzymanie atrakcyjnej oferty masz w salonie autoryzowanego dealera koreańskiej marki – MM Cars Hyundai Katowice (https://mmcars.hyundai.pl/).

Skontaktuj się z dealerem i zapytaj o aktualne promocje na Hyundaia Kona, w tym obejmujące specjalne warunki finansowania zakupu (kredyt, leasing, wynajem długoterminowy) oraz korzystne pakiety ubezpieczeń. Przy okazji umów się na jazdę testową wybraną wersją Kony.

Więcej o Hyundaiu Kona przeczytasz na stronie internetowej https://www.mmcars.pl.